Araç Kiralama Fiyatları Neye Göre Değişkenlik Gösterir?

Araç kiralama fiyatları, araba kiralamak isteyenlerin yakından takip ettiği bir konu. Birçok etkene göre değişiklik gösteren fiyatlar, müşteriler açısından büyük bir merak oluşturuyor. Kafalardaki soru işaretlerini gidermek ve konuya açıklık getirmek için yazımızda bu soruya yanıt vereceğiz.

1- Kiralama Süresi

Kiralama süresi araç kiralama fiyatları üzerinde direkt etkisi olan bir faktör.Yani kiralayacağınız aracı ne kadar süre kullanacağınıza bağlı olarak fiyatlar değişkenlik gösteriyor. Örneğin; bir aracın günlük kiralama bedeli yüksek iken, haftalık veya aylık gibi periyotlarda kiralanması fiyatın düşmesine sebep oluyor. Hatta yıllık olarak uzun süreli kiralamalarda kiralama bedelleri oldukça uygun miktarlara gelebilmekte…

2- Aracın Markası ve Modeli

Araç kiralama fiyatları üzerinde en büyük değişkenlik gösteren bir başka konu da kiralanacak aracın markası ve modeli… Lüks ya da daha kaliteli, daha konforlu olan markaların ve araç modellerinin kiralama fiyatları tahmin edebileceğiniz gibi daha yüksek. Haliyle ortalama markalar ve modellerde ise fiyat olarak daha uygun. Bu noktada ihtiyacınıza ve bütçenize göre hareket ederek, doğru tercih de bulunmakta fayda var.

3- Özel Günler

Başta bayramlar ve tatiller olmak üzere bazı özel zaman dilimlerinde araç kiralama fiyatları değişkenlik gösteriyor. Bu değişkenlik bazen olumlu yansıdığı gibi bazen de olumsuz yönde seyrediyor. Bazen tatil zamanlarında oluşan yoğun talepten faydalanmak isteyerek fiyatlarına zam yaparken, bazı firmalarda müşterilerini memnun etmek için kampanyalar düzenleyerek indirime gidiyor.

4- Firma Farkı ve Fiyat Karşılaştırma

Araba kiralarken, araç kiralama firmalarının tercihi de son derece önemli… Aynı markanın aynı model aracı firmadan firmaya değişiklik gösterebiliyor. Bu konuda hassasiyet gösteriyorsanız, kiralayacağınız araç üzerinden fiyat karşılaştırması yapmanızı öneririz.

5- Kampanyalar

Uygun fiyata araç kiralamak için rent a car firmalarının düzenlemiş olduğu kampanyalar da makul ücretlerle araba kiralamanın imkanını sunuyor. Bu kampanyalardan faydalanmak için kiralık araç ihtiyacınız olduğunda firmalara göz gezdirebilirsiniz.




Bireysel ve kurumsal olarak müşterilerine geniş araç kiralama seçeneği ile hizmet veren Ring Filo, araç kiralama için en güvenilir adreslerden biri olarak dikkat çekiyor. Ring Filo kalitesi ile araç kiralama için  0 533 610 16 29 – 0 212 883 09 09 numaralardan kolaylıkla ulaşabiliriz.